WYDARZENIA SPORTOWE

 

 

Brąz w finale Pucharu KINDER + SPORT

Puchar Kinder + Sport w Mini Piłce Siatkowej w Województwie Wielkopolskim rozegrany został w trzech etapach: eliminacje, półfinały i finał, który odbył się w dniach 27 i 28 kwietnia 2013 r. w Hali Widowisko-Sportowej w Turku i zakończył się dużym sukcesem reprezentantów MKS MOS Turek. W roczniku 2000 dziewczęta w składzie: Gabriela Filipiak - kapitan, Marika Cichocka, Natalia Bartczak, Nikola Włodarczyk, Sandra Choja, Agata Piwowarczyk oraz Daria Jurkiewicz (trener: Anna Grzelak) zajęły III miejsce. Niesamowite emocje zafundowały dziewczęta MKS MOS Turek, które walczyli nie tylko o miejsce na podium ale również udział w Mistrzostwach Polski. W kategorii dziewcząt rywalizowało osiem reprezentacji klubowych - SIATKARZ Koło, TKS SIATKARZ Jarocin, MUKS AMBER Kalisz, UKS AUGUSTYNKI Kalisz, KS ENERGETYK Poznań, MKS MOS Turek, MLKS SPARTA Złotów, UKS SZAMOTULANIN Szamotuły, podzielonych na dwie grupy, w których toczyły się mecze systemem "każdy z każdym". Reprezentantki MKS MOS Turek w pierwszym meczu grupowym pokonały MUKS AMBER Kalisz, następnie UKS SZAMOTULANIN Szamotuły, uległy natomiast SIATKARZOWI Koło i awansowały do gier półfinałowych z II miejsca. W półfinale turkowianki zmierzyły się z I zespołem z II grupy KS ENERGETYK Poznań,  po zaciętej grze doznały porażki i przyszło się im zmierzyć o brązowy medal mistrzostw. Podrażnione dziewczęta z MKS MOS Turek nie dały szans zespołowi UKS AUGUSTYNKI Kalisz, wygrywając między innymi poprzez bezbłędną i niezmiernie skuteczną zagrywkę, w wykonaniu kapitana drużyny Gabrieli Filipiak. Trzecia lokata zajęta przez dziewczęta zapewniła im udział w meczach barażowych w walce o miejsce premiowane awansem do Mistrzostw Polski.                                                                                                                                                                                                

Orlik Cup

19 kwietnia na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 5 w Turku odbył się Turniej Piłki Nożnej Orlik Cup. Uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce. Skład: Sebastian Tołkacz, Dawid Ściński, Dawid Urbanowski, Mateusz Gil, Dominik Gadomski, Norbert Sękowski, Marcel Arent, Szymon Walczak, Marcin Kaczmarek, Dawid Kasprzak, Fabian Wróblewski, Bartosz Bilkowski (opiekun: Stanisław Mikołajczyk).

"Czwórka" wicemistrzem Wielkopolski 

Wielki sukces odnieśli siatkarze z "Czwórki" w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Piłce Siatkowej Chłopców, które odbyły 22 marca w Krotoszynie, zajmując drugie miejsce. Niesamowity sezon siatkarski w naszej szkole rozpoczął się od wygranej w Mistrzostwach Powiatu, następnie odnotowaliśmy sukces w Mistrzostwach Rejonu. Do finału Mistrzostw Wielkopolski zakwalifikowali się zycięzcy rejonówi: SP8 Krotoszyn, SP7 Krotoszyn, SP4 Turek, SP1 Września, SP Jutrosin, SP70 Poznań, SP Jabłonna, ZS3 Piła. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w grupach rozgrywano zawody systemem "każdy z każdym". Zwycięzcy grup rozgrywali mecze półfinałowe 1A-2B,1B-2A. Nasz zespół w gr. A wygrał z SP1 Września 2:0 oraz z SP Jutrosin 2:0 i przegrał z SP7 Krotoszyn 1:2. W półfinale zmierzył się ze zwycięzcą gr. B - SP8 Krotoszyn. Po zaciętej walce nasi siatkarze odnieśli zwycięstwo 2:0 i awansowali do finału zawodów. Tutaj zmierzyli się z SP7 Krotoszyn, ulegając faworytowi mistrzostw 0:2 i ostatecznie zajmując drugie miejsce w Wielkopolsce. Na podsumowaniu zawodów zwycięskim zespołom medale, grawertony oraz dyplomy wręczył Dyrektor ZS nr 1. Bardzo dobry występ siatkarzy z "Czwórki" docenili organizatorzy, przyznając trzy wyróżnienia indywidualne: najlepszy zawodnik - Martin Kubczak, najlepiej przyjmujący - Bartosz Zygmunt oraz najlepiej zagrywający - Bartosz Binkowski. Zwycięski zespół SP4 Turek reprezentowali: Bartosz Zygmunt, Karol Górski, Dawid Urbanowski, Bartosz Binkowski, Mikołaj Krawczyk, Martin Kubczak, Mateusz Gil, Maciej Tyczka, Igor Królikowski, Miłosz Wiśniewski, Dominik Gadomski (trener: Zbigniew Zieliński).                                                                 

Srebrna "Czwórka"

Wielki sukces odniosły podopieczne Anny Grzelak, zajmując II miejsce w finale Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt rozegranych 19 marca 2013 r. w Szamotułach. Niesamowity sezon siatkarek naszej szkoły rozpoczął się od pasma zwycięstw, począwszy od wygranej w Mistrzostwach Powiatu Tureckiego, a następnie zwycięstwa w Mistrzostwach Rejonu i uzyskania awansu do Mistrzostw Województwa. Progresja formy oraz osiągane wyniki to efekt pracy dziewcząt nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, ale również na zajęciach pozalekcyjnych. Finał Mistrzostw Województwa pozostawał wielką niewiadomą, gdyż brało w nich udział osiem najlepszych drużyn z całego województwa. Reprezentantki SP4 Turek wystartowały w tych zawodach bez kompleksów i uniosły ciężar presji. Po rozstawieniu drużyn w dwóch grupach, zespół "Czwórki" wygrał wszystkie mecze w II grupie. W pierwszym pojedynku pokonał reprezentantki SP2 Piła 2:1, później zwyciężył zespół SP17 Kalisz 2:0 oraz SP62 Poznań 2:0. Po tych spektakularnych zwycięstwach podopieczne Anny Grzelak awansowały do półfinału mistrzostw i zaczęły uchodzić za "ciche" faworytki do zwycięstwa. W drodze do finału dziewczęta z SP4 Turek wygrały z (drugim zespołem grupy I) SP3 Szamotuły 2:1, natomiast w drugim półfinale SP29 Poznań pokonał 2:1 SP2 Piła. Finałowa rozgrywka to zacięta walka młodych adeptek piłki siatkowej z Turku z rywalkami z Poznania, która ostatecznie zakończyła się zajęciem II miejsca. Wicemistrzostwo Województwa Wielkopolskiego zdobyte przez dziewczęta Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku jest bezapelacyjnie największym sukcesem w piłce siatkowej szkół podstawowych. Wicemistrzynie Województwa Wielkopolskiego: rząd górny od lewej - (trener Anna Grzelak) Natalia Bartczak, Gabriela Filipiak, Edyta Górska, Daria Jurkiewicz, Marta Marczak, Gabriela Kaźmierczak, rząd dolny od lewej - Paulina Polińska, Nikola Włodarczyk, Agata Piwowarczyk, Marika Cichocka, Sandra Choja. Kolejność końcowa Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Siatkowej Dziewcząt - Szamotuły 2013: 1. SP29 Poznań, 2. SP4 Turek, 3. SP3 Szamotuły, 4. SP2 Piła, 5. SP1 Września, 6. SP5 Gostyń, 7. SP62 Poznań, 8. SP17 Kalisz.                                                                                                                                  

Wiodą prym w zawodach rejonowych

Reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku wiodą prym w rozgrywkach mini piłki siatkowej. Po sukcesach w zawodach powiatowych tym razem odniosły zwycięstwo w Mistrzostwach Rejonu. W zawodach rozgrywanych 28 lutego w hali w Turku wystartowało 6 zespołów 10 osobowych podzielonych na dwie grupy. Reprezentantki "Czwórki" w grupie A pokonały SP1 Koło i SP15 Konin w setach po 2:0, natomiast w grupie B zwyciężyły zawodniczki SP Sompolno. W meczu o I miejsce zamierzyły się podopieczne Anny Grzelak, z zespołem z Sompolna, które pewnie wygrały swój pojedynek w dwóch setach, awansując do finału wojewódzkiego. Reprezentacja SP4 Turek - Gabriela Filipiak, Marika Cichocka, Nikola Włodarczyk, Natalia Bartczak, Marta Marczak, Sandra Choja, Agata Piwowarczyk, Edyta Górska, Paulina Polińska, Gabriela Kaźmierczak (opiekun – Anna Grzelak).                                                                                         

Kolejny sukces "Czwórki"

Śladem młodych siatkarek z "Czwórki" podążyli ich koledzy. Nasi siatkarze odnieśli wielki sukces, zdobywając tytuł mistrza w Mistrzostwach Powiatu Tureckiego, które odbyły się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku. W mistrzostwach uczestniczyło 5 zespołów z powiatu tureckiego: SP1, SP4 I i II zespół, SP5 oraz SP Malanów. Drużyny rywalizowały w dwóch grupach. W wyniku losowania w grupie A spotkały się dwa zespoły SP4 Turek oraz SP5 Turek. Grupę B tworzyły SP1 Turek i SP Malanów, które niezależnie od wyniku meczu grupowego wchodziły do półfinału mistrzostw. Po zaciętych meczach pierwsze miejsce w gr. A wywalczył I zespół "Czwórki", drugie miejsce SP5 Turek, a trzecie drugi zespół SP4. W pierwszym półfinale zdecydowane zwycięstwo odniósł I zespół "Czwórki", wygrywając 2:0 z SP Malanów. Drugi półfinał wygrał zespół SP5 Turek, pokonując SP1 Turek. W meczu o III miejsce pomiędzy SP1 Turek i SP Malanów zwycięstwo odniósł zespół "Jedynki". W meczu finałowym zmierzyły się zespoły gospodarzy i SP5. Po wyrównanej grze zwycięstwo odniósł zespół SP4, wygrywając 2:1, tym samym zdobywając tytuł Mistrza Powiatu. Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Bartosz Zygmunt, Karol Górski, Dawid Urbanowski, Bartosz Binkowski, Mikołaj Krawczyk, Martin Kubczak, Mateusz Gil, Maciej Tyczka, Igor Królikowski (trener: Zbigniew Zieliński). Drugi zespół "Czwórki" reprezentowali: Dawid Kasprzak, Bartosz Opitz, Dawid Ściński, Sebastian Tołkacz, Krystian Borowiak, Miłosz Wiśniewski, Aleksander Tomczyk, Daniel Michalak, Damian Wilczyński, Marcin Kaczmarek (trener: Zbigniew Zieliński).                                                                                                                                                                                  

"Czwórka"  zagrała na szóstkę

Siatkarki z "Czwórki" zostały mistrzyniami powiatu tureckiego. W sali Szkoły Podstawowej Nr 4 w Turku w dniu 11 lutego rozegrano Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. W rywalizacji sześciu zespołów pierwsza reprezentacja "Czwórki" udowodniała, że jest najlepszą drużyną w mini piłce siatkowej, pozostawiając w pokonanym polu drużyny: SP1, SP5 I zespół, SP5 II zespół, SP4 II zespół oraz SP Przykona. Reprezentacje szkół rywalizowały w dwóch grupach po trzy zespoły. Do półfinału zawodów awansowały zespoły SP1 , SP5 I zespół, SP4 I zespół i SP4 II zespół. Rozgrywkę finałową rozpoczął mecz o trzecie miejsce, w którym II zespół SP4 pokonał po trzysetowym pojedynku (25:14, 14:25, 15:10) drużynę SP5 I zespół. W meczu o pierwsze miejsce reprezentantki I zespołu SP4 nie pozostawiły złudzeń, górując umiejętnościami, pewnie i wysoko pokonały 2:0 (25:9, 25:15) zespół SP1. Pierwszy zespół SP4 Turek reprezentowały: Gabriela Filipiak, Marika Cichocka, Nikola Włodarczyk, Natalia Bartczak, Iga Kaszyńska, Sandra Choja, Agata Piwowarczyk, Edyta Górska, Natalia Rosicka, Klaudia Człapa, natomiast w składzie II drużyny zagrały: Paulina Polińska, Marta Marczak, Gabriela Kaźmierczak, Dominika Perlińska, Martyna Laskowska, Ewa Kubacka, Wiktoria Podgórska, Paula Fret, Katarzyna Bednarek (opiekun: Anna Grzelak).                                         

Zwycięstwo młodych siatkarzy z "Czwórki"

2 lutego 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku po raz XIII został zorganizowany Turniej Mini Piłki Siatkowej Chłopców im. Jacka Zycha, na który nasza szkoła została zaproszona. Honorowy patronat nad turniejem objął Burmistrz Miasta Turku. W zawodach uczestniczyły reprezentacje turkowskich podstawówek - zespoły SP1, SP4, SP5. Mecze rozgrywano systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów. Drużyna Szkoły Podstawowej nr 4 w składzie: Bartosz Zygmunt, Dawid Urbanowski, Karol Górski, Dominik Gadomski, Martin Kubczak, Bartosz Binkowski (trener: Zbigniew Zieliński) zaprezentowała wysokie umiejętności techniczne i taktyczne. Wszystkie swoje spotkania zespół "Czwórki" zakończył wysokimi wygranymi, zajmując I miejsce w klasyfikacji końcowej. Końcowa kolejność turnieju: 1. SP4 Turek, 2. SP5 Turek, 3. SP1A Turek, 4. SP1B Turek.                                                                                 

Nagroda  dla najlepszych sportowców z "Czwórki"

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku uczęszczający do klas sportowych w bardzo wysokim stopniu opanowali umiejętności z zakresu piłki siatkowej, lekkiej atletyki oraz pływania, potwierdzając nie po raz pierwszy fakt, że talent sportowy oraz systematyczna praca owocują osiąganiem znaczących sukcesów sportowych. Nagrodzeni uczniowie to: Gabriela Filipiak, Marika Cichocka, Nikola Włodarczyk, Marta Marczak, Bartosz Zygmunt, Dominik Gadomski, Karol Górski, Miłosz Wiśniewski i Dawid Kasprzak. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 28 grudnia w Miejskim Domu Kultury, gdzie wyróżnieni uczniowie otrzymali z rąk burmistrza i przewodniczącego rady naszego miasta stypendia. Uczniowie, reprezentując Szkołę Podstawową nr 4 w Turku oraz Międzyszkolny Klub Sportowy przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Turku osiągnęli wysokie lokaty nie tylko na szczeblu miasta, powiatu, ale również województwa. Do najważniejszych osiągnięć należą:
- I miejsce w V Turnieju Piłki Siatkowej Szkół Gimnazjalnych i Podstawowych o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 i Prezesa OSP w Turku,
- II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Siatkowej Chłopców i Dziewcząt Orlik Volleymania, rywalizując z zespołami z gimnazjum,
- I i III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Tureckiego w Sztafetach Pływackich Dziewcząt i Chłopców, awansując do Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego,
- III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Tureckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców,
- V miejsce w Mistrzostwach Powiatu Tureckiego w Halowej Piłce Nożnej,
- w finale Klubowych Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego uczniowie naszej szkoły zajmowali czołowe lokaty, zdobywając: II miejsce (dziewczęta rocznik 2000), III miejsce (chłopcy rocznik 2001), V miejsce (chłopcy rocznik 2000),
- I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt w Kaliszu,
- VII Miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców w Krotoszynie.

Mistrzostwa Powiatu w Warcabach KLasycznych

W dniu 17 i 19 grudnia w Sali Cechu Rzemiosł w Turku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Warcabach Klasycznych Dziewcząt i Chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Bednarek, Daria Jurkiewicz, Kacper Krzyżostaniak oraz Igor Królikowski. Najlepszy wynik uzyskał Kacper Krzyżostaniak zajmując VIII miejsce (do trzeciego miejsca zabrakło mu 0,5 pkt., a do drugiego i pierwszego tylko 1pkt., co świadczy o bardzo wysokim i wyrównanym poziomie zawodów (opiekun: Stanisław Mikołajczyk).                                                                                                                                                                                                      

Zwycięstwo w Kaliszu

Wielkim sukcesem zakończył się udział naszych siatkarek w Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 10 w Kaliszu. W turnieju uczestniczyło 10 zespołów z całej wielkopolski, tj. Słupcy, Wrześni, Kalisza, Krotoszyna, Jarocina. W meczu finałowym dziewczęta zmierzyły się z zespołem gospodarzy, wygrywając 2:0 i zdobywając Puchar Dyrektora. Dziewczęta grały w składzie: Gabriela Filipiak, Marika Cichocka, Nikola Włodarczyk, Daria Jurkiewicz, Agata Piwowarczyk (trener: Anna Grzelak). Zespół klas piątych w składzie: Paulina Polińska, Gabriela Kaźmierczak, Dominika Perlińska i Martyna Laskowska uplasował się na VII miejscu spośród 16 sklasyfikowanych zespołów.                                                                                                               

Drużynowe szachy

22 listopada w Sali Cech Rzemiosł w Turku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Drużynowych Szachach. Nasz zespół w składzie: Mikołaj Krawczyk, Kacper Krzyżostaniak, Paweł Szwed oraz Aleksandra Straszewska uplasował się na III miejscu (opiekun: Stanisław Mikołajczyk).

Finał Województwa Wielkopolskiego w Drużynowym Pływaniu Dziewcząt i Chłopców

Po zwycięstwie odniesionym w Mistrzostwach Powiatu przyszedł czas na udział w Mistrzostwach Województwa. Zawody odbyły się 16 Listopada w Poznaniu na Termach Maltańskich. Nasza Sztafeta w składzie: Marika Cichocka, Miłosz Wiśniewski, Iga Kaszyńska, Karol Górski, Gabriela Filipiak, Bartosz Zygmunt, Edyta Górska, Igor Królikowski, Nikola Włodarczyk, Dominik Gadomski, Marta Marczak, Daniel Michalak zajęła XXIV miejsce na 39 sklasyfikowany szkół. Warto nadmienić, iż sztafeta, uzyskując czas 3:12.34 poprawiła swoje najlepsze osiągnięcie z Mistrzostw Powiatu o 9 sekund. Uczestnicy zawodów mogli podziwiać pokaz pływania synchronicznego, w którym uczestniczyły dziewczęta z AZS AWF Poznań przy ZSMS i UKS "Wanda" Poznań. Opiekunami byli Anna Grzelak oraz Zbigniew Zieliński.

Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Piłce Nożnej

9 listopada w Tuliszkowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Piłce Nożnej, gdzie spotkało się osiem najlepszych drużyn. Nasz zespół w składzie: Sebastian Tołkacz, Dawid Ściński, Dawid Kasprzak, Dawid Urbanowski, Marcel Arent, Dominik Gadomski, Mateusz Gil, Norbert Sękowski, Fabian Wróblewski oraz Szymon Walczak po zaciętych meczach zajęli V miejsce (opiekun: Stanisław Mikołajczyk).                                                                                                      

Eliminacje Mistrzostw Powiatu Tureckiego w Piłce Nożnej

6 listopada w hali widowiskowo-sportowej w Gimnazjum nr 2 w Turku odbyły się Eliminacje Mistrzostw Powiatu Tureckiego w Piłce Nożnej. Nasz zespół, pokonując SP Kawęczyn i SP Malanów, remisując z SP5 Turek oraz przegrywając z SP Brudzew zajął drugie miejsce, jednocześnie awansując do wielkiego finału. Skład zespołu: Sebastian Tołkacz, Dawid Ściński, Dawid Kasprzak, Dawid Jaros, Dawid Urbanowski, Marcel Arent, Dominik Gadomski, Mateusz Gil, Bartosz Binkowski, Norbert Sękowski, Fabian Wróblewski, Szymon Walczak (opiekun: Stanisław Mikołajczyk).

Awans do mistrzostw województwa w Poznaniu

Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Sztafetach Pływackich Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych, które odbyły się 23.10.2012 r. na krytej pływalni OSiR potwierdziły wysoki poziom umiejętności pływackich naszych uczniów. Sztafeta (I zespół) składająca się z 5 dziewcząt i 5 chłopców uzyskała najlepszy czas (3:21,27 s), wygrywając zawody powiatowe i prawo udziału w mistrzostwach województwa, które odbędą się 16 listopada w Poznaniu. Skład I sztafety: Marika Cichocka, Dominik Gadomski, Gabriela Filipiak, Karol Górski, Iga Kaszyńska, Bartosz Zygmunt, Marta Marczak, Igor Królikowski, Nikola Włodarczyk, Miłosz Wiśniewski, Mikołaj Krawczyk, Natalia Bartczak. Dużą niespodziankę sprawiła druga sztafeta naszej szkoły. Startując w składzie: Klaudia Człapa, Bartosz Binkowski, Sandra Choja, Daniel Michalak, Dominika Szczepaniak, Bartosz Opitz, Agata Piwowarczyk, Aleksander Tomczyk, Edyta Górska, Damian Wilczyński, Daria Jurkiewicz zajęli III miejsce w zawodach. Opiekunami sztafet pływackich byli Anna Grzelak i Zbigniew Zieliński.                        

Turniej piłki siatkowej

17 października w Gimnazjum nr 2 w Turku zorganizowany został V Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 i Prezesa OSP Turek. Naszą szkołę reprezentowały po dwa zespoły w kategorii dziewcząt i chłopców. Nasi uczniowie pokazali wysoki poziom umiejętności i ostatecznie zajęli  I i II miejsca w klasyfikacji końcowej turnieju. Dziewczęta I zespół: Gabriela Filipiak, Marika Cichocka, Natalia Bartczak, Nikola Włodarczyk, Iga Kaszyńska. Chłopcy I zespół: Bartosz Zygmunt, Dominik Gadomski, Dawid Urbanowski, Karol Górski, Mikołaj Krawczyk, Damian Wilczyński, Miłosz Wiśniewski.                                     

Podium dla sztafety z "Czwórki"

Wielką radość sprawiła nasza sztafeta podczas Mistrzostw Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się 2 października w Przykonie. Wychowankowie Anny Grzelak i Zbigniewa Zielińskiego, rywalizując z 11 zespołami szkół podstawowych powiatu tureckiego ulegli jedynie SP Malanów i SP Słodków i ostatecznie zajęli wysokie III miejsce. Gratulacje!!! Sztafeta wystąpiła w składzie: Marika Cichocka, Sandra Choja, Gabriela Filipiak, Nikola Włodarczyk, Julia Kubś, Marta Marczak, Bartosz Binkowski, Dominik Gadomski, Daniel Michalak, Martin Kubczak, Karol Górski, Dawid Urbanowski, Dawid Kasprzak.                   

Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym

28 września w Szkole Podstawowej w Brudzewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy, po zaciętych meczach w klasyfikacji końcowej na XVI drużyn zajęli V miejsce. Skład dziewcząt: Gabriela Filipiak, Natalia Muszyńska. Skład chłopców: Bartosz Zygmunt, Dawid Jaros (opiekun: Stanisław Mikołajczyk).                                                                                                                                                                  

Sportowo najlepsi w powiecie

W roku szkolnym 2011/2012 uczniowie naszej szkoły plasowali się na czołowych miejscach i odnosili wiele sukcesów sportowych. W związku z czym we współzawodnictwie sportowym okazali się najlepszą szkołą w powiecie. Ceremonia podsumowania i wręczenia nagród odbyła się 17 września w auli Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Obowiązki gospodarza pełnił dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Turku pan Marek Górski. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Dominika Perlińska i Fryderyk Stasiak, którzy zostali wybrani sportowcami roku 2011/2012 w naszej szkole oraz pani wicedyrektor Wioletta Fibich i nauczyciel wychowania fizycznego Jerzy Urbańczyk.                                                                                                                                                                     

Udział w turnieju "Orlik Volleymania"

Dnia 11 września uczniowie klasy sportowej 6B reprezentowali nasza szkołę w eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju "Orlik Volleymania", który odbył się na Orliku przy SP nr 5. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy startowali w kategorii 12-13 lat, rywalizując z klasami I gimnazjum. Dziewczęta po zaciętych meczach w klasyfikacji końcowej zajęły III i IV miejsce, a chłopcy uplasowali się na II i III miejscu. Dziewczęta wystąpiły w składzie: I zespół - Gabriela Filipiak, Marika Cichocka, Natalia Bartczak, Nikola Włodarczyk, Natalia Rosicka, Dominika Pańczyk; II zespół - Sandra Choja, Daria Jurkiewicz, Agata Piwowarczyk, Edyta Górska, Iga Kaszyńska, Paula Fret (opiekun: Anna Grzelak). Składy chłopców: I zespół: Bartosz Zygmunt, Dawid Urbanowski, Dominik Gadomski, Karol Górski , Mikołaj Krawczyk, Miłosz Wiśniewski, Damian Wilczyński; II zespół - Maciej Tyczka, Igor Królikowski, Daniel Michalak, Bartosz Binkowski, Mateusz Gil, Marcin Kaczmarek, Aleksander Tomczyk (opiekun: Zbigniew Zieliński).                                                                                                                                                                                                              

 

 

Podwójny awans

24 kwietnia dziewczęta oraz 25 kwietnia chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym, który rozegrany został na Stadionie 1000-lecia w Turku. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy, zajmując w końcowej klasyfikacji drugie miejsca zapewnili sobie awans do Mistrzostw Rejonu, który rozegrany został 18 maja. Dziewczęta zdobywając 984 punkty zajęły V miejsce, natomiast chłopcy z sumą punktów 900 zajęli VII miejsce w rejonie. Skład dziewcząt: Gabriela Filipiak, Marika Cichocka, Dominika Perlińska, Marcelina Zielińska, Daria Marciniak, Martyna Bartczak. Skład chłopców: Fryderyk Stasiak, Błażej Borkowski, Jakub Górski, Damian Wojdziak, Patryk Stacherski, Marcel Majewski (opiekun: Jerzy Urbańczyk).                                                                   

Wygrany turniej w Kole

14 kwietnia hala widowiskowo-sportowa OSiR w Kole zgromadziła na swoim parkiecie osiem zespołów z rejonu konińskiego na Memoriale H. Szurgota w Mini Piłce Siatkowej Chłopców. W tym gronie znaleźli się również młodzi siatkarze z naszej szkoły, którzy po wygraniu grupy eliminacyjnej awansowali do najlepszej czwórki turnieju. Gry finałowe toczyły się również pod dyktando naszych siatkarzy, którzy wszystkie swoje spotkania wygrywali bardzo wysoko i pewnie, co pozwoliło im zająć pierwsze miejsce. Dużym wyróżnieniem dla Jakuba Górskiego było otrzymanie od organizatorów statuetki dla najlepszego zawodnika memoriału. Skład drużyny: Błażej Borkowski, Jakub Górski, Łukasz Robert, Fryderyk Stasiak (trener: Jerzy Urbańczyk).                                                            

Udany występ w Gdańsku

W dn. 24-25 marca uczniowie naszej szkoły, reprezentując UKS "Maratończyk" wystąpili w III Międzynarodowym Turnieju Siatkówki PLATAN-Cup 2012 w Gdańsku, który na starcie zgromadził 24 zespoły z całej Polski oraz młodych siatkarzy z Litwy, Łotwy i Niemiec. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, wygrywając wszystkie swoje mecze w grupie, czym zapewnili sobie awans do najlepszej dwunastki. W kolejnym etapie doznali tylko jednej porażki z późniejszym zwycięzcą turnieju Wifamą Łódź i znaleźli się w finałowej czwórce. W meczu o awans do finału nasi siatkarze zagrali z MOS Wola Warszawa. Prowadząc 20:17 byli o krok od zwycięstwa, jednak brak szczęścia i parę błędów w końcówce sprawiły, że ostatecznie przegrali 23:25 i zagrali w meczu o trzecie miejsce z Metrem Warszawa. Po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie meczu nasi siatkarze ulegli nieznacznie zespołowi z Warszawy w dwóch setach 23:25, 24:26 i ostatecznie zajęli czwartą lokatę. Puchar dla najlepiej zagrywającego zawodnika w turnieju otrzymał Fryderyk Stasiak. Skład zespołu: Błażej Borkowski, Jakub Górski, Robert Łukasz, Fryderyk Stasiak, Amadeusz Walentek (trener: Jerzy Urbańczyk).                                                                                      

Podium w Łodzi

W dniach 3-4 marca SP nr 56 oraz Wifama Łódź byli organizatorami III Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki Chłopców "Łódź 2012". Na starcie stanęło 10 czołowych zespołów z całego kraju, w tym również medaliści Mistrzostw Polski z Zabrza. Bardzo dobrze w tym doborowym gronie wypadli młodzi siatkarze z naszej szkoły reprezentujący na turnieju MOS Turek. Zajęli trzecie miejsce, pokonując w walce o brązowy medal wicemistrzów Polski z Zabrza drużynę AZS Toruń 25:17. Oprócz medali i pucharu dla zespołu, statuetkę dla jednego z trzech wyróżniających się zawodników w turnieju otrzymał Stasiak Fryderyk. Skład zespołu: Błażej Borkowski, Jakub Górski, Robert Łukasz, Fryderyk Stasiak, Amadeusz Walentek (trener: Jerzy Urbańczyk).                                                    

Mistrzostwo Powiatu w Piłce Koszykowej

W czwartek 1 marca w Szkole Podstawowej nr 5 rozegrano Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej Chłopców, gdzie spotkały się trzy najlepsze zespoły: z SP1, SP4 i SP5 wyłonione drogą wcześniejszych eliminacji. Mistrzostwa rozgrywane były systemem każdy z każdym, a nasz zespół wygrywając wszystkie swoje mecze zajął pierwsze miejsce i tym samym uzyskał awans do Mistrzostw Rejonu, które rozegrane zostaną 13 kwietnia w Koninie. Skład zwycięskiego zespołu: Fryderyk Stasiak, Błażej Borkowski, Robert Łukasz, Jakub Górski, Amadeusz Walentek, Norbert Jeske, Joachim Cieciura, Hubert Darul, Adrian Szymczak, Marcel Chudecki, Patryk Stacherski, Bartosz Słobodzian (opiekun - Jerzy Urbańczyk).                                                                             

Awans do Mistrzostw Rejonu

Młodzi siatkarze reprezentujący nasza szkołę w finale Mistrzostw Powiatu w Mini Piłce Siatkowej Chłopców, który rozegrany został 3 lutego w hali widowiskowo-sportowej, okazali się najlepsi, wygrywając wszystkie swoje mecze bardzo wysoko i zdecydowanie. Tym samym wywalczyli sobie prawo startu w Mistrzostwach Rejonu, które odbędą sie 6 marca w Słupcy. Zespół wystąpił w następującym składzie: Artur Banasiak, Błażej Borkowski, Joachim Cieciura, Hubert Darul, Jakub Górski, Norbert Jeske, Łukasz Robert, Fryderyk Stasiak, Amadeusz Walentek (opiekun: Jerzy Urbańczyk).                        

Łatwe zwycięstwo

Już po raz dwunasty Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku była organizatorem Turnieju Mini Piłki Siatkowej Chłopców, który był poświęcony pamięci tragicznie zmarłego nauczyciela wychowania fizycznego Jacka Zycha. Turniej rozegrano 14 stycznia z udziałem czterech zespołów, gdzie mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym" dwa sety do 25 pkt. Reprezentanci naszej szkoły wszystkie swoje pojedynki wygrali bardzo wysoko, dominując nad rywalami pod każdym względem i ostatecznie zajęli pierwsze miejsce. Nagrodę dla najlepszego zawodnika otrzymał Robert Łukasz. Skład zespołu: Błażej Borkowski, Jakub Górski, Robert Łukasz, Fryderyk Stasiak, Amadeusz Walentek (opiekun: Jerzy Urbańczyk).                                                                                

Mikołajkowy prezent

W dniach 2-4 grudnia uczniowie naszej szkoły, reprezentując MOS Turek, wzięli udział w XXV Międzynarodowym Turnieju Mini-siatkówki Chłopców Wola Cup w Warszawie. Na starcie stanęło 16 drużyn, w tym zespoły z Berlina i Wiednia. Nasi siatkarze grali bez kompleksów i w turnieju przegrali tylko raz - w ćwierćfinale, zajmując piąte miejsce. Statuetkę dla najlepszego zawodnika w zespole MOS Turek otrzymał Fryderyk Stasiak, natomiast dodatkową nagrodę od sponsora - Błażej Borkowski. Skład zespołu: Błażej Borkowski, Jakub Górski, Łukasz Robert, Fryderyk Stasiak, Amadeusz Walentek (trener: Jerzy Urbańczyk). Wyniki spotkań MOS Turek: UKS Stalowa Wola 2:1 (25:21, 23:25, 15:11), TSC Berlin 2:0 (25:13, 25:20), MOS WOLA II Warszawa 2:0 (25:17, 25:19); ćwierćfinał - UKS Serbinów Biała Podlaska 0:2 (20:25, 24:26); o miejsca V-VIII: UKS Leżajsk 2:1 (25:14, 23:25, 15:13), UKS Stalowa Wola 2:0 (25:16, 25:17).         

Stypendia sportowe

W środę 21 grudnia w sali Miejskiego Domu Kultury odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Burmistrza Miasta Turku za osiągnięcia sportowe. Na uroczystej gali wśród 55 nagrodzonych stypendystów znalazła się również liczna grupa uczniów naszej szkoły, która nagrody odebrała z rąk Zdzisława Czapli - burmistrza Turku oraz Marka Pańczyka - przewodniczącego Rady Miejskiej. Oto lista stypendystów Burmistrza Miasta Turku z naszej szkoły: Marika Cichocka, Gabriela Filipiak, Nikola Włodarczyk, Bartosz Zygmunt, Karol Górski, Dominik Gadomski, Joachim Cieciura, Jakub Górski, Hubert Darul, Łukasz Robert, Błażej Borkowski, Fryderyk Stasiak, Amadeusz Walentek.                                                                                                                           

Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

19 października w Szkole Podstawowej w Przykonie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Dziewczęta w składzie Kinga Krzyżostaniak i Gabriela Filipiak w klasyfikacji końcowej zajęły dziewiąte miejsce. Natomiast chłopcy w składzie Bartosz Zygmunt i Dawid Jaros na 14 zespołów uplasowali się na siódmym miejscu (opiekun: Stanisław Mikołajczyk).                                                                                                                               

Mistrzostwa Powiatu w Szachach Indywidualnych

16 i 17 listopada w Sali Cechu Rzemiosł w Turku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Szachach Dziewcząt i Chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Kinga Krzyżostaniak, Adrianna Świerczyńska, Kacper Krzyżostaniak oraz Mikołaj Krawczyk. Nasi zawodnicy prawo gry w mistrzostwach powiatu wywalczyli, zajmując miejsca na podium w mistrzostwach szkoły. W klasyfikacji końcowej dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Kinga Krzyżostaniak (uzyskując w ten sposób prawo gry w Mistrzostwach Wielkopolski), a szóste Adrianna Świerczyńska. Kacper Krzyżostaniak (uczeń klasy III) sklasyfikowany został na piątym miejscu, a na siedemnastym Mikołaj Krawczyk. Łącznie w mistrzostwach powiatu wystartowało 21 zawodniczek i 26 zawodników (opiekun: Stanisław Mikołajczyk).                    

Mistrzostwa Wielkopolski w Pływaniu

W czwartek 10 listopada reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w Mistrzostwach Wielkopolski w Sztafetach Pływackich Dziewcząt i Chłopców zorganizowanych przez Szkolny Związek Sportowy "Wielkopolska". Zawody rozegrano na nowo otwartym kompleksie sportowo rekreacyjnym Termy Maltańskie w Poznaniu. Zmieniony został system rozgrywania zawodów - obecnie sztafeta składa się z pięciu dziewcząt i pięciu chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Dominika Perlińska, Natalia Ślusarek, Karina Górska, Adrianna Świerczyńska, Marcelina Zielińska, Daria Marciniak, Fryderyk Stasiak, Robert Łukasz, Jakub Górski, Błażej Borkowski, Marcel Chudecki, Joachim Cieciura (opiekunowie: Iwona Kustosz, Jerzy Urbańczyk).

Grali z najlepszymi w Głuchołazach

20-23 października młodzi siatkarze UKS "Maratończyk" wystąpili w silnie obsadzonym VIII Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Szefa Banderozy w Głuchołazach, który zgromadził wiele czołowych drużyn z Mistrzostw Polski w Zabrzu. 28 zespołów podzielono na cztery grupy, a mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Bardzo dobrze w tym doborowym gronie spisali się nasi reprezentanci, którzy po trzydniowych zmaganiach w końcowej klasyfikacji zajęli wysokie szóste miejsce, zostawiając w pokonanym polu m.in. zespoły z Częstochowy, Wrocławia, Poznania, Nysy, Kędzierzyna Koźla. Skład zespołu: Błażej Borkowski, Robert Łukasz, Jakub Górski, Fryderyk Stasiak, Amadeusz Walentek (trener: Jerzy Urbańczyk).                                                                        

Wygrany turniej w Gimnazjum nr 2

18 października w hali widowiskowo-sportowej w Turku rozegrano IV Turniej Piłki Siatkowej Szkół Gimnazjalnych i Podstawowych o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 i Prezesa OSP w Turku, w którym udział wzięły dwa zespoły chłopców i jeden dziewcząt z naszej szkoły. W kategorii dziewcząt zdecydowane zwycięstwo odniosły nasze siatkarki, które wygrały wszystkie swoje spotkania bez straty seta. Również bez porażki zwyciężył nasz I zespół chłopców, a koledzy z drugiego zespołu zajęli drugie miejsce. Najlepsze zespoły otrzymały z rąk dyrektora Gimnazjum nr 2 oraz prezesa OSP puchary i dyplomy. Składy - dziewczęta: Dominika Perlińska, Natalia Ślusarek, Daria Marciniak, Karina Górska, Wiktoria Cielepak, Klaudia Piątkiewicz (opiekun: Iwona Kustosz); I zespół chłopców: Błażej Borkowski, Robert Łukasz, Jakub Górski, Fryderyk Stasiak, Amadeusz Walentek (opiekun: Jerzy Urbańczyk); II zespół chłopców: Bartosz Zygmunt, Karol Górski, Mateusz Gil, Bartosz Binkowski, Marcin Kaczmarek (opiekun: Zbigniew Zieliński).                                                                                    

Biegali w Malanowie i Kaliszu

10 września uczniowie naszej szkoły, reprezentując UKS "Maratończyk", wzięli udział w Ogólnopolskim Biegu Ulicznym w Malanowie, gdzie zdecydowane zwycięstwo w swojej kategorii wiekowej odniósł Kacper Wlaziński, Zuzanna Grędkiewicz zajęła czwarte miejsce, natomiast Julia Kubś była ósma. Kolejny start naszych zawodników miał miejsce 2 października w XXXI Ogólnopolskim Biegu Ulicznym Ptolemeusza w Kaliszu, który we wszystkich kategoriach zgromadził na starcie ponad 60 zawodniczek i zawodników. W tym doborowym gronie bardzo dobrze wypadli Marcelina Zielińska i Kacper Wlaziński, którzy linię mety minęli na wysokich piątych miejscach (opiekun: Jerzy Urbańczyk).                                                                                                                                                             

Udział w Mistrzostwach Polski

W dniach 2-4 września w Zabrzu odbyły się Mistrzostwa Polski w Mini Pilce Siatkowej pod patronatem Kinder + Sport, w których wystąpili uczniowie naszej szkoły, reprezentując MKS MOS Turek. Po zaciętej walce i przegranych meczach z zespołami z Krakowa oraz Leżańska nasz zespół walczył już tylko o miejsca 17-24. Dobra gra w drugiej fazie turnieju pozwoliła naszym młodym siatkarzom na zajęcie 18 miejsca w gronie 24 najlepszych drużyn w Polsce. Skład zespołu: Błażej Borkowski, Robert Łukasz, Fryderyk Stasiak, Amadeusz Walentek (trener: Jerzy Urbańczyk).                                                                                       

 

 

Kacper pierwszy w Pyzdrach

27 sierpnia uczniowie naszej szkoły reprezentujący UKS "Maratończyk" wzięli udział w XXX Ogólnopolskim Biegu Kazimierzowskim w Pyzdrach. Zdecydowane zwycięstwo na dystansie 300 m odniósł Kacper Wlaziński (3C), natomiast Kornel Proch (5C) miał do pokonania dystans 600m i linię mety minął na wysokim piątym miejscu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a pierwsza trójka dodatkowo nagrody rzeczowe (opiekun: Jerzy Urbańczyk).                    

Kolejny awans do Mistrzostw Polski w Zabrzu

W niedzielę 29 maja w hali Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyły się Klubowe Mistrzostwa Wielkopolski w Mini Siatkówce Chłopców. Kolejny sukces odnieśli młodzi siatkarze z klasy sportowej 5B, którzy w kategorii trójek, reprezentując MOS Turek, zajęli pierwsze miejsce i awansowali do wrześniowych Mistrzostw Polski w Zabrzu. Nasz zespół wystąpił w następującym składzie: Błażej Borkowski, Robert Łukasz, Fryderyk Stasiak, Amadeusz Walentek (trener: Jerzy Urbańczyk).                                                                                                                                                                                                           

Wicemistrzostwo w Poznaniu

Znaczący sukces odniosły uczennice klasy sportowej 4A, reprezentując MKS MOS Turek w mini siatkówce dziewcząt rocznik 2000. Dziewczęta po wygraniu wcześniejszych eliminacji i półfinałów wywalczyły sobie awans do ścisłego finału województwa wielkopolskiego, który odbył się 28 maja w hali Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W turnieju spotkało się osiem najlepszych drużyn: UKS "Środa" Środa Wielkopolska, UKS "Dwójka" Stęszew, UKS "Augustynki" Kalisz, UKS "Polon" Krotoszyn, TKS "Siatkarz" Jarocin, UKS "Zielone Wzgórza" Murowana Goślina oraz dwa zespoły MKS MOS Turek. I zespół w składzie: Marika Cichocka, Gabriela Filipiak i Edyta Górska w walce o pierwsze miejsce nieznacznie uległ Murowanej Goślinie i ostatecznie zajął II miejsce. Na uwagę zasługuje również występ II zespołu (Nikola Włodarczyk, Natalia Bartczak i Daria Jurkiewicz), który minimalnie przegrał mecz o trzecie miejsce z reprezentacją Kalisza, zajmując IV lokatę (trener: Anna Grzelak).                                                                                                                                                                 

Wygrany Turniej w Miliczu

W dniach 13-14 maja chłopcy z klasy sportowej 5B, reprezentując UKS "Maratończyk", wzięli udział w XIII Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Burmistrza Milicza. Turniej zgromadził na stracie 15 zespołów z całej Polski, które zostały podzielone na dwie grupy. Nasz pierwszy zespół w składzie: Fryderyk Stasiak, Robert Łukasz, Błażej Borkowski, Amadeusz Walentek po wygraniu wszystkich spotkań grupowych w półfinale spotkał się ze swoimi kolegami z drugiego składu (Rafał Sakowski, Jakub Górski, Joachim Cieciura, Hubert Darul), wygrywając 20:14. W walce o pierwsze miejsce nasi reprezentanci zagrali z gospodarzami turnieju UKS "Dwójka" Milicz, odnosząc zdecydowane zwycięstwo 2:0. Drugi zespół mecz o trzecie miejsce przegrał po wyrównanej walce 1:2 z SP29 Poznań i turniej ukończył na czwartym miejscu (trener: Jerzy Urbańczyk). Nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju w kategorii klas piątych otrzymał Błażej Borkowski.                                                                                                                                                                                                                          

Najlepsi w Turnieju Wiosennym

6 maja Uczniowski Klub Sportowy "Maratończyk" działający przy naszej szkole był organizatorem Wiosennego Turnieju Mini Piłki Siatkowej Chłopców, w którym oprócz naszych dwóch zespołów wystąpiły jeszcze drużyny SP1 i SP5 Turek. Zdecydowane zwycięstwo, bez porażki, odniósł pierwszy zespół UKS "Maratończyk". Końcowa kolejność: UKS "Maratończyk" I, UKS "Maratończyk" II, SP1 Turek, SP5 Turek. I zespół: Fryderyk Stasiak, Robert Łukasz, Amadeusz Walentek, Hubert Darul; II zespół: Błażej Borkowski, Jakub Górski, Rafał Sakowski, Joachim Cieciura (opiekun: Jerzy Urbańczyk).

Zwycięstwo Kacpra w Radziejowie

3 maja uczniowie naszej szkoły reprezentujący UKS "Maratończyk wzięli udział w VIII Radziejowskim Biegu Południowym. W kategorii klas I-III bardzo dobrze zaprezentował się Kacper Wlaziński z klasy 2C, który na dystansie 400 m odniósł zdecydowane zwycięstwo. Natomiast w kategorii klas IV-VI ambitnie walczył ze starszymi od siebie rywalami Kornel Proch (4C), który bieg na dystansie 800 m ukończył na wysokim szóstym miejscu (opiekun: Jerzy Urbańczyk).          

W Nietążkowie na „piątkę”

W hali widowiskowo-sportowej w Nietążkowie 7 kwietnia odbył się finał Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych. W zawodach wzięło udział 8 najlepszych zespołów z naszego województwa wyłonionych w eliminacjach: SP4 Turek, SP17 Kalisz, SP18 Kalisz, SP Śmigiel, SP Piła, SP Stęszew, SP Czeszów i SP29 Poznań. Zespół w składzie: Marta Altman (kapitan zespołu), Ada Urbaniak, Kesja Kura, Marta Tyczka, Wiktoria Zieniewicz, Agnieszka Boczek, Aleksandra Romke, Małgorzata Skieresz, Marcelina Bejczak, Katarzyna Andrzejewska uplasował się na wysokim piątym miejscu (trener: Anna Grzelak).              

Awans do Mistrzostw Wielkopolski

30 marca w Przykonie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Turku był organizatorem Mistrzostw Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych, w których Fryderyk Stasiak z klasy sportowej 5B wywalczył III miejsce i tym samym uzyskał awans do Mistrzostw Wielkopolski, które rozegrane zostaną 9 kwietnia w Żerkowie (opiekun: Jerzy Urbańczyk).                                                                                                                                                                                                                 

Zwycięstwa młodych siatkarzy  w Poznaniu i Kaliszu

12 marca rozegrano IV Otwarte Mistrzostwa Poznania w Mini Piłce Siatkowej Chłopców, które na starcie zgromadziły młodych siatkarzy z całej Wielkopolski grających w trzech kategoriach wiekowych (dwójek, trójek i czwórek). W kategorii trójek bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie z klasy sportowej 5B reprezentujący MOS Turek, którzy w finale turnieju zdecydowanie pokonali zespół SP7 Krotoszyn. Tym samym nasi zawodnicy wywalczyli tytuł Mistrzów Poznania. Skład zespołu: Fryderyk Stasiak, Amadeusz Walentek, Robert Łukasz, Błażej Borkowski (trener: Jerzy Urbańczyk).

Kolejny udany występ nasi siatkarze odnotowali podczas rozegranego 26 marca Ogólnopolskiego Turnieju Mini Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 18 w Kaliszu. Odnieśli oni komplet zwycięstw i zajęli pierwsze miejsce. Na uwagę zasługuje również bardzo dobry występ drugiego zespołu, który doznał tylko jednej porażki z kolegami z pierwszego składu, co w efekcie dało drugie miejsce. Statuetkę dla najlepszego zawodnika turnieju w kategorii trójek otrzymał Fryderyk Stasiak. I zespół: Fryderyk Stasiak, Amadeusz Walentek, Błażej Borkowski, II zespół: Jakub Górski, Rafał Sakowski, Hubert Darul, Joachim Cieciura (trener: Jerzy Urbańczyk).                                                                                                                                       

Finał Województwa Wielkopolski w Indywidualnych Warcabach

5 marca w Poznaniu odbyły się XII Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Finał Województwa Wielkopolski w Indywidualnych Warcabach Dziewcząt i Chłopców. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 5C Kinga Krzyżostaniak, zajmując w klasyfikacji końcowej bardzo dobre 21. miejsce na 56 startujących zawodniczek (opiekun: Stanisław Mikołajczyk).

Mistrzostwo Rejonu dla siatkarek z "Czwórki"

23 lutego w hali widowiskowo-sportowej w Turku odbyły się Mistrzostwa Rejonu Konińskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych. W zawodach udział wzięło sześć zespołów z powiatu konińskiego, słupeckiego, kolskiego i dwa zespoły z powiatu tureckiego. Nasze dziewczęta w składzie: Marta Altman, Ada Urbaniak, Kesja Kura, Marta Tyczka, Wiktoria Zieniewicz, Agnieszka Boczek, Aleksandra Romke, Adriana Łajdecka, Małgorzata Skieresz, Marcelina Bejczak, Katarzyna Andrzejewska, Patrycja Dzieciątkowska (trener: Anna Grzelak) zajęły pierwsze miejsce i zapewniły sobie awans do Mistrzostw Województwa, które odbędą się w kwietniu w Kaliszu.                                                                                                                                              

Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym

W dniach 18 i 19 stycznia gościliśmy w Szkole Podstawowej w Brudzewie. Na sali gimnastycznej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tureckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Swoje umiejętności w "odbijaniu piłeczki" skonfrontowaliśmy z drużynami z powiatu tureckiego. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy zajęli dziewiąte miejsce. Dziewczęta zagrały w składzie: Katarzyna Andrzejewska i Marta Altman, natomiast w drużynie chłopców wystąpili: Bartosz Zygmunt i Eryk Banasiak (opiekun: Stanisław Mikołajczyk).

Faworyci nie zawiedli

Chłopcy z klas VI reprezentujący Szkołę Podstawową nr 4 okazali się bezkonkurencyjni w XI Turnieju Mini Piłki Siatkowej im. Jacka Zycha, który odbył się 18 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku. Rozgrywany od wielu lat turniej poświęcony pamięci tragicznie zmarłego nauczyciela wychowania fizycznego Jacka Zycha został zdominowany przez zawodników z naszej szkoły. Damian Gadomski, Krystian Joński, Michał Nowak, Eryk Żurawik i Eryk Banasiak po grach eliminacyjnych pewnie awansowali do finału zawodów. Potyczka o najwyższą stawkę turnieju była pasjonująca. Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 okazali się wymagającymi przeciwnikami, jednak większe umiejętności siatkarskie oraz koncentracja w kluczowych momentach zadecydowała o zwycięstwie naszej drużyny. Miłym akcentem oraz docenieniem umiejętności okazało się również wybranie Damiana Gadomskiego - kapitana drużyny - najlepszym zawodnikiem turnieju.

Awans do finału województwa w pływaniu drużynowym

Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę w składzie: Samanta Forlini, Małgorzata Skieresz, Wiktoria Zieniewicz, Ada Urbaniak, Katarzyna Andrzejewska, Patrycja Dzieciątkowska, Marta Tyczka, Daria Małek, Aleksandra Romke oraz Karolina Kozłowska (opiekun: Anna Grzelak), odnosząc pewne zwycięstwa w Mistrzostwach Powiatu Tureckiego oraz Mistrzostwach Rejonu w sztafetach pływackich wywalczyły awans do finału Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego, który odbył się dnia 9 grudnia w Lesznie. Nasze reprezentantki uplasowały się na XIV miejscu w wyścigu finałowym (wśród 18 reprezentacji). Również bardzo dobrze zaprezentowała się sztafeta chłopców (Damian Gadomski, Michał Nowak, Krystian Joński, Daniel Joński, Eryk Żurawik, Fryderyk Stasiak, Robert Łukasz, Eryk Banasiak, Adrian Nita oraz Seweryn Boczek), którzy po bezkonkurencyjnych zwycięstwach w Mistrzostwach Powiatu oraz Rejonu uplasowali się na IX miejscu (opiekun: Zbigniew Zieliński). 

Wygrany turniej w Krotoszynie

W sobotę 4 grudnia chłopcy z klasy sportowej 5B, reprezentując MKS MOS Turek, wzięli udział w IV Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Mini Piłki Siatkowej Chłopców, który rozegrany został w Szkole Podstawowej nr 8 w Krotoszynie i zgromadził na starcie, oprócz naszych dwóch zespołów, drużyny z Krotoszyna, Gostynia, Milicza i Sycowa. Pierwszy zespół grający w składzie: Błażej Borkowski, Fryderyk Stasiak, Amadeusz Walentek i Joachim Cieciura zwyciężył w swojej grupie, a w półfinale pokonał SP1 Syców. Mecz finałowy z UKS Piast Krotoszyn toczył się pod dyktando naszych siatkarzy, którzy wygrali 20:8, zajmując pierwsze miejsce w całym turnieju. Nasz drugi zespół (Jakub Górski, Rafał Sakowski, Hubert Darul) zajął ostatecznie ósme miejsce. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Fryderyk Stasiak, który z rąk pani wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 odebrał nagrodę w postaci statuetki. Trenerem zespołów był Jerzy Urbańczyk.                                                                                                                                                                                                                              

Mistrzostwa Powiatu w Warcabach Klasycznych Chłopców

5 listopada odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Warcabach Klasycznych Chłopców. Naszą szkołę reprezentowali Eryk Banasiak i Kacper Krzyżostaniak. W klasyfikacji końcowej, na 42 zawodników, trzecie miejsce uzyskał Eryk Banasiak, natomiast Kacper Krzyżostaniak zajął XVI miejsce (opiekun: Stanisław Mikołajczyk).       

Mistrzostwa Powiatu w Warcabach Klasycznych Dziewcząt

W dniu 4 listopada w sali Cechu Rzemiosł w Turku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Warcabach Klasycznych Dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały Kinga Krzyżostaniak i Adrianna Świerczyńska. W klasyfikacji końcowej drugie miejsce (na 39 zawodniczek) zajęła Kinga Krzyżostaniak, uzyskując w ten sposób prawo występu w Mistrzostwach Wielkopolski (opiekun: Stanisław Mikołajczyk). 

Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Szachach Chłopców

Dnia 8 października odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Szachach Chłopców. Naszą szkołę reprezentował Eryk Banasiak oraz Kacper Krzyżostaniak. W kwalifikacji końcowej jedenaste miejsce zajął Eryk Banasiak (opiekun Stanisław Mikołajczyk). 

Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Szachach Dziewcząt

7 października w sali Cech Rzemiosł w Turku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Szachach Dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały Kinga Krzyżostaniak i Adrianna Świerczyńska. W klasyfikacji końcowej drugie miejsce wywalczyła Kinga Krzyżostaniak, która uzyskała prawo do gry w Mistrzostwach Wielkopolski. Adrianna Świerczyńska zajęła ósme miejsce (opiekun: Stanisław Mikołajczyk).                                                                                                              

Mistrzostwa Powiatu w Biegu na Orientację

Odbyły się one w dniu 28 września. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Marta Altman, Wiktoria Zieniewicz, Małgorzata Skieresz i Kesja Kura (opiekun: Anna Grzelak) oraz drużyna chłopców: Eryk Żurawik, Michał Nowak, Damian Gadomski oraz Eryk Banasiak (opiekun: Zbigniew Zieliński). Spośród dziewcząt najlepiej wypadła Marta Altman - zajęła VII miejsce, z chłopców zaś Eryk Żurawik - VI miejsce w powiecie.

Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Szachach

19 września w sali Cechu Rzemiosł odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Szachach. Naszą szkołę reprezentowali: Kinga Krzyżostaniak, Adrianna Świerczyńska, Eryk Banasiak oraz Kacper Krzyżostaniak. Nasz zespół w końcowej klasyfikacji zajął szóste miejsce (opiekun: Stanisław Mikołajczyk).

Orlik 2012

17 września odbył się I etap Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Turniej rozegrany został na boisku "Orlika" przy Gimnazjum nr 1. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Agata Majcherek, Małgorzata Skieresz, Kesja Kura, Ada Urbaniak, Marta Tyczka i Daria Małek oraz drużyna chłopców: Damian Gadomski, Daniel Joński, Krystian Joński, Eryk Żurawik, Michał Nowak, Bartosz Szmigiel, Seweryn Boczek i Marcin Bocian. Dziewczęta po wyrównanych meczach niestety przegrały swoje dwa spotkania, ulegając Gimnazjum nr 2 oraz SP1. Drużyna chłopców również przegrała swoje spotkania, ulegając po wyrównanym meczu Gimnazjum nr 2 oraz zwycięskiej drużynie turnieju SP5 (opiekun: Stanisław Mikołajczyk). 

Najmłodsi sportowcy na biwaku

W dniach 15-16 września uczniowie klasy sportowej 4A wraz z opiekunami wyjechali na biwak integracyjny do ośrodka szkoleniowo- wypoczynkowego w Księżych Młynach. Spędzili oni dwa dni przy wspólnych zabawach, konkursach oraz zawodach. Chociaż z pogodą w trakcie biwaku było różnie, to uczniom udało się odbyć niejedną wycieczkę pieszą po lesie, poznać najbliższą okolicę, a nawet uczestniczyć w zajęciach na basenie termalnym w Uniejowie. Program biwaku był urozmaicony i dostarczył uczniom wielu atrakcji oraz niezapomnianych wrażeń.

Orlik 2012

17 września na boisku "Orlika" przy Szkole Podstawowej nr 5 w Turku rozegrano I etap (miejski) Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w którym wystąpiły zespoły: SP1, SP4, SP5 I i SP5 II. Nasz zespół uzyskał awans do etapu powiatowego, w którym pokonał reprezentantów Tuliszkowa oraz Przykony. Dnia 1 października w Koninie rozegrano etap rejonowy, gdzie oprócz naszego zespołu wystąpiły drużyny z Konina, Goliny i Brudzewa. Pierwsze spotkanie z SP Golina wygraliśmy 2:0, kolejne 5:0 z SP Brudzew. Decydujący o końcowym sukcesie był mecz z SP3 Konin, który mimo ambitnej walki przegraliśmy 1:4, co dało nam ostatecznie II miejsce. Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie: Rafał Sakowski, Fryderyk Stasiak, Błażej Borkowski, Robert Łukasz, Hubert Darul, Amadeusz Walentek, Joachim Cieciura, Jakub Górski, Kornel Proch, Marcel Majewski (opiekun: Jerzy Urbańczyk).                                                                           

Siatkarski sukces na Mistrzostwa Polski w Zabrzu

W dn. 3-5 września w Zabrzu odbyły się Mistrzostwa Polski w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców, które zgromadziły na starcie 24 najlepsze zespoły z całej Polski w trzech kategoriach wiekowych. W tym elitarnym gronie znaleźli się uczniowie naszej szkoły z klasy sportowej 5B, którzy reprezentowali MKS MOS Turek. Drużyny dziewcząt i chłopców awansowały do drugiej rundy bez porażki. Przez drugą rundę pomyślnie przeszli chłopcy, którzy w swojej grupie odnieśli dwa zwycięstwa i doznali jednej porażki, co pozwoliło im na awans do czołowej ósemki i prawo gry o medale. W efekcie nasz zespół zajął bardzo wysokie V miejsce. Dziewczęta natomiast, grając ze zmiennym szczęściem, zajęły XIII miejsce. Dla tych młodych sportowców, którzy dopiero zaczynają przygodę z siatkówką, jest to duży sukces, motywacja do dalszej pracy oraz wielkie przeżycie. Gośćmi honorowymi byli reprezentanci Polski w piłce siatkowej Sebastian Świderski i Paweł Woicki, z którymi nasi uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia oraz otrzymali autografy. Skład dziewcząt: Dominika Perlińska, Natalia Ślusarek, Karina Górska (trener: Iwona Kustosz); skład chłopców: Fryderyk Stasiak, Amadeusz Walentek, Błażej Borkowski (trener: Jerzy Urbańczyk).