SAMORZĄD UCZNIOWSKI  2012/2013

Przewodnicząca - Klaudia Człapa (6B)

Z-ca przew. - Nikola Włodarczyk (6A)

Skarbnik - Anita Drzewiecka (6C)

Kronikarz - Julia Lament (6B)

KOMISJA REWIZYJNA

Natalia Bartczak (6A), Miłosz Wiśniewski (6A), Wiktoria Podgórska (5A),
Klaudia Rusek (5C), Patrycja Krawczyk (6C), Bartosz Binkowski (6A), Jakub Hombek (6C)

SEKCJA DEKORACYJNA

Weronika Goślińska (4A), Zuzanna Kaczmarek (4C), Marcelina Sobczak (4B),
Martyna Laskowska (5A), Kacper Krzyżostaniak (4A), Julia Szelągowska (4A)

SEKCJA KULTURALNO - OŚWIATOWA

Aleksandra Kąpielska (4C), Kinga Nadolska (4B), Marta Marczak (5A), Roksana Witaszek (6C),
Patrycja Gronostaj (5B), Alan Wieczorek (5B), Martyna Kolańska (4A), Wiktoria Kowalczyk (6B)

OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Emilia Szymaniak-Majda
Katarzyna Nowak
Anna Haładyn

Dzień Talentów

8 kwietnia w naszej szkole odbył się zorganizowany przez Samorząd Uczniowski "Dzień Talentów". Cieszył się on dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. Przed społecznością szkolną swoje talenty zaprezentowali nie tylko soliści, ale również duety. Widzowie oraz jurorzy obejrzeli 16 prezentacji. W konkursie przeważali ci, którzy prezentowali umiejętności wokalne, choć była również gra na skrzypcach, fortepianie oraz akordeonie, a także taniec ze wstążką. Okazało się, ze w naszej szkole jest wielu utalentowanych uczniów. Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania, było widać duże zaangażowanie, wcześniejsze próby, nowatorskie podejście oraz niesamowity humor. Jury w składzie: Emilia Szymaniak-Majda, Katarzyna Walaszczyk, Anna Haładyn, Katarzyna Janas oraz Mariola Woźniak przyznało dwa pierwsze miejsca. Otrzymały je Julia Szelągowska (4A) za śpiew oraz Eryka Olas (2C) za grę na skrzypcach. Duet wokalny: Julia Bocian i Kamila Dużyńska (5C) oraz Miłosz Łukasik (3B) za grę na akordeonie zajęli drugie miejsce. Jury przyznało również dwa trzecie miejsca. Za piękny występ wokalny otrzymała je Aleksandra Pawlak (2B) oraz za grę na fortepianie Wiktoria Szymańska (1B). Komisja konkursowa wyróżniła: Macieja Kmieciaka (3B), Agnieszkę Grabowską (5C) za śpiew oraz Sandrę Szelążek (6C) za taniec ze wstążką. Wszystkim laureatom i uczestnikom "Mam Talent" gratulujemy. Konkurs ten  pokazał, że w każdym z nas jest coś wyjątkowego, że należy przełamać w sobie bariery, żeby wyjść przed publiczność i się zaprezentować oraz że talenty należy szlifować oraz szanować ludzkie pasje. Zachęcamy uczniów naszej szkoły do rozwijania swoich umiejętności i talentów.      

Kiermasz wielkanocny / konkurs na ozdobę wielkanocną

Choć za oknem pogoda iście zimowa to my i tak przygotowujemy się do świąt Wielkiej Nocy. Z tej właśnie okazji co roku organizujemy kiermasz świąteczny oraz konkurs na ozdoby wielkanocne. Na kiermaszu można było zakupić pluszowe kurczaczki, baranki z bibuły, jaja na piku oraz wiele ciekawych świątecznych gadżetów. W konkursie na ozdobę świąteczną czołowe miejsca zajęli: I miejsce - Martyna Kolańska (4A) / Patryk Cieślak (2B), II - Alicja Młynarczyk (2A) / Martyna Laskowska (5A), III - Patrycja Gronostaj (5B) / Nina Siwczyńska (2A) / Gabriela Miszczak (2A), wyróżnienie otrzymał: Jakub Bartosik (1B) / Katarzyna Perlińska (2A). GratulujemyJ                                                                                                     

Walentynki... Walentynki...

14 lutego w naszej szkole królował kolor czerwony. Stało się tak za sprawą obchodów dnia zakochanych. Już od samego rana było czuć podekscytowanie wszystkich uczniów, jak również atmosferę walentynek. Nie zapomniano o odpowiedniej dekoracji szkoły - wszędzie pojawiły się walentynkowe ozdoby w kształcie serc, które oddawały romantyczny nastrój, a uczniowie mieli na sobie coś czerwonego. Przez wiele dni członkowie Samorządu Uczniowskiego zbierali kolorowe, papierowe serduszka, kartki z życzeniami i wkładali je do wykonanej specjalnie na ten cel skrzynki walentynkowej. 14 lutego szkolna poczta działała bez zarzutu. W tym roku kartki walentynkowe zawierały również wierszyki o przyjaźni, gdyż obchodziliśmy także Dzień Przyjaźni i Sympatii. Jedno miłe słowo, jedno malutkie serduszko, a szczęścia i radości tak wiele. Walentynki to najlepsza okazja do okazania najbliższym naszej sympatii, bo przyjaźni i miłości nigdy nie jest za dużo. Postanowiono również uatrakcyjnić obchody walentynek, przygotowując konkurs na "Walentynkowe przebranie". Uczniowie zebrali się na świetlicy szkolnej, oczekując z niecierpliwością na ogłoszenie wyników. Alicja Młynarczyk i Katarzyna Perlińska (2A) przebrane za dwa amorki: Jacka i Agatkę zajęły pierwsze miejsce. Mikołaj Pastuszka (6B) strojem Arlekina wywalczył miejsce drugie, trzecie miejsce natomiast przypadło uczniom klasy 2C Karolinie Gajewskiej i Sebastianowi Szmajdzie. Gratulujemy!!! Równie atrakcyjna była zapowiedź obchodów Walentynek. Dnia 12 lutego odbyła się w naszej szkole dyskoteka walentynkowa, o której oprawę dźwiękową zadbała sekcja techniczna, przygotowując zestaw piosenek o tematyce miłosnej. Pojawiały się również dedykacje muzyczne. Podsumowując, święto 14 lutego w naszej szkole było ekscytującym, pełnym wrażeń, zabawy oraz romantycznej atmosfery dniem, dniem miłości, radości i innych wspaniałych uczuć.                                                                                                                                                                                                                   

Kiermasz ozdób bożonarodzeniowych

Jak co roku kiermasz ozdób bożonarodzeniowych cieszy się ogromnym zainteresowanie uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Tym razem również przygotowaliśmy szereg ciekawych propozycji, takich jak ręcznie zdobione bombki, aniołki, choinki. Wszystkie prace zostały wykonane samodzielnie przez uczniów w ramach zajęć plastyki oraz indywidualnie w domu. Prezentowane ozdoby cechowała oryginalność, różnorodność i estetyka wykonania. Wszyscy podziwiali kreatywność i zacięcie artystyczne uczniów. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na pomoc dla potrzebującego chłopca naszej szkoły.                        

Konkurs na ozdobę bożonarodzeniową

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu na najładniejszą i najciekawiej wykonaną ozdobę bożonarodzeniową. Dzieci prześcigały się w pomysłowości wykonanych prac - ozdób. W ocenie jury I miejsce zajęła Abigail Majdańska (2C), II miejsce Alicja Młynarczyk oraz Katarzyna Perlińska (2A), natomiast III miejsce zajęła Marika Borowiak (2A). GratulujemyJ                                                                                                                                                    

Ruszyła XIII edycja Góry Grosza

W szkołach i przedszkolach w całej Polsce od 26 listopada do 7 grudnia trwała wspólna XIII edycja akcji Góra Grosza. W naszej szkole również przeprowadziliśmy tę akcję, w którą włączyła sę całą społeczność szkolna. Jaki jest cel akcji i na co przeznaczone są pieniądze? Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowia rodzinnego, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Bardzo dziękujemy za każdy nawet najdrobniejszy grosz.
Jeden grosz znaczy niewiele, ale GÓRA GROSZA jest największa na świecie.
            

Mikołajki

"6 grudnia jak, wszyscy wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie, dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko cukierka dostanie, a kiedy rozda wszystkie prezenty, wraca do nieba uśmiechnięty". Z takim wierszykiem zawitał do dzieci naszej szkoły Mikołaj wraz z Mikołajkami. Pięknie ubrany, z dzwoneczkiem w ręku, wzbudzał respekt każdego ucznia, a jednocześnie wnosił nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.                                              

Andrzejki

Los z wróżbą na wodzie, wróżenie z ręki to tylko nieliczne z atrakcji andrzejkowych przeprowadzonych w naszej szkole w dniu 29 listopada. Jak na Andrzejki przystało do naszych wróżek i wróżbitów ustawiały się kolejki, gdyż każdy chciał poznać swoja przyszłość. W tym samym dniu odbyła się również dyskoteka, podczas której społeczność szkolna bawiła się wyśmienicie.                                                                         

Debata

"Chrońmy zagrożone gatunki zwierząt" - pod takim hasłem zorganizowana została debata Samorządu Uczniowskiego, w której wzięli udział przedstawiciele klas IV-VI. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem dyskutowali na temat sposobów ratowania zwierząt oraz przyczyn wymierania niektórych gatunków.         

Konkurs "Jesienna biżuteria"

Kasztany, żołędzie, jarzębina to symbole nadchodzącej jesieni. Aby ta szara, jak wydaje się niektórym pora roku stała się bardziej kolorowa, Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na "jesienna biżuterię". Uczniowie prześcigali się w pomysłach: były korale wykonane z żołędzi, bransoletki z jarzębiny, kolczyki ,wisior wykonany z kolorowych dyniowych pestek i wiele innej ciekawej, nowatorskiej biżuterii. Jury konkursowe miało nie lada kłopot, aby wybrać zwycięzcę. I miejsce zajęła Martyna Kolańska (4A), II miejsce - Alicja Młynarczyk (2A), a III - Katarzyna Perlińska (2A). Wyróżnienia przyznano: Ninie Siwczyńskiej (2A), Gabrysi Gorgolewskiej (2A), Abigail Majdańskiej (2C), Gabrysi Miszczak (2A), Ewie Frątczak (2A), Marice Borowiak (2A). Gratulujemy pomysłów!           

Dzień Chłopaka

"W tym dniu szczególnym - września trzydziestego, witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, innych przyjemności już nawet nie zliczę". W taki sposób dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego w męskim przebraniu powitały chłopców naszej szkoły oraz poczęstowały słodkim upominkiem. Przy okazji tego święta zorganizowaliśmy również wybory na Mistera naszej szkoły. Dziewczęta oddawały głosy na swojego ulubieńca i w ten sposób bezkonkurencyjny okazał się Dawid Kasprzak (5A). GratulujemyJ                                                                                                                            

 

 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego

13 czerwca odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Już kilka dni wcześniej uczniowie mieli możliwość zapoznania się z kandydatami do SU, a sami kandydaci możliwość przedstawienia własnej kandydatury. Wybory przeprowadzono wśród uczniów klas III-V. Niedoścignioną zwyciężczynią została Klaudia Człapa (5B), zostając nową przewodniczącą na rok szkolny 2012/2013. Nowi członkowie SU obejmą swoje "rządy" we wrześniu.                      

Konkurs fotograficzny

W miesiącu kwietniu Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs fotograficzny ph. "Fotografie naszych milusińskich". Uczniowie mieli możliwość wykazania się swoim talentem fotograficznym oraz pokazania nam fotografii swoich ulubionych zwierzaków. Albumy zostały przygotowane w różnorodnej formie, z których każda zachwycała pomysłowością autorów. W konkursie I miejsce zajęły Julia Lament (5B) oraz Julia Jasnowska (2B), II miejsce - Abigail Majdańska (1C) oraz Aleksandra Dzikowska (6C), natomiast III - Nina Siwczyńska (1A) i Gabriela Miszczak (1A). Zwycięzcom gratulujemyJ                   

Debata Samorządu Uczniowskiego

25 kwietnia reprezentanci klas IV-VI wzięli udział w debacie przygotowanej przez Samorząd Uczniowski ph. "Zdrowa żywność w naszym jadłospisie". Uczniowie mieli za zadanie przygotować hasła propagujące zdrowe odżywianie. Każdy z uczestników debaty miał możliwość zabrania głosu oraz wyrażenia opinii na temat odżywiania się oraz nawyków żywieniowych. Uczniowie sporządzili również listę życzeń dotyczącą asortymentu sklepiku szkolnego, w którym powinny znaleźć się m.in. owoce, sałatki owocowo-warzywne, jogurty czy kanapki. Mamy nadzieję, że po zakończonej debacie większość uczniów wyszła ze świadomością, co warto spożywać, a jakie produkty należałoby całkowicie wyeliminować ze swojego jadłospisu.                                                    

Kiermasz ozdób wielkanocnych

Co roku tuż przed świętami Wielkiej Nocy Samorząd Uczniowski organizuje kiermasz ozdób na wielkanocny stół. Zakupić można było pisanki, kurczaczki, kartki świąteczne i wiele innych. Wszystko zostało ręcznie wykonane przez naszych uczniów. Z okazji świąt przeprowadziliśmy również konkurs na najciekawszą ozdobę świąteczną. Do konkursu przystąpili uczniowie klas I-VI. Jury miało bardzo trudne zadanie, aby spośród wielu pięknych prac wybrać te najładniejsze. I miejsce zajęła praca Katarzyny Perlińskiej oraz Alicji Młynarczyk z klasy 1A, Martyny Kolańskiej (3A) oraz Julii Lament (5B). II miejsce przyznaliśmy Abigail Majdańskiej (1C), natomiast na III miejscu uplasowały się Kinga Kupińska (1C) oraz Weronika Goślińska (3A). Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz życzymy Wesołych Świąt.                                                                                                          

Konkurs "Mam Talent"

W dniu 28 marca odbył się w naszej szkole konkurs "Mam Talent". Ci, którzy zgłosili swój udział mieli za zadanie przedstawić publiczności swoje uzdolnienia. Kandydaci prezentowali swoje umiejętności wokalne oraz taneczne. Nie zabrakło również popisowej gry na instrumentach, takich jak pianino czy skrzypce. Jury miało niebywale trudne zadanie, aby spośród tak licznie prezentującej się grupy uczestników wyłonić tego jedynego zwycięzcę. Po długiej naradzie ogłoszono werdykt: I miejsce zajęła Aleksandra Pawlak (1B), II - Eryka Olas (1C), a III - Julia Bocian (4C). Wyróżnienia otrzymały: Martyna Kolańska (3A), Julia Szelągowska (3A), Alicja Młynarczyk oraz Katarzyna Perlińska (1A). Wszyscy doskonale się bawili. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również tak licznie przystąpimy do konkursu talentów. Być może z także z innymi, nowatorskimi pomysłami. Zwycięzcom gratulujemy!                                                   

Dzień Kobiet

8 marca wszystkie kobiety obchodzą swoje święto. Z tej okazji chłopcy z Samorządu Uczniowskiego stanęli na wysokości zadania. Z radością składali życzenia oraz częstowali słodyczami swoje koleżanki oraz wszystkie panie pracujące w naszej szkole. Po dzisiejszym dniu wszystkie kobiety naszej szkoły chciałyby celebrować to święto przez 365 dni w roku.                                                                                                                            

Walentynki

Chociaż Walentynki w tym roku przypadły na okres ferii, nie zapomnieliśmy o tym jakże sympatycznym święcie. Od rana działała poczta walentynkowa, a nasi wysłańcy rozdawali miłosne życzenia. Dzień wcześniej można było zakupić walentynkowe serduszko dla swojej sympatii, by następnego dnia dotarło do wybranej osoby. Stałym punktem tego dnia stał się konkurs wyłaniający miłosna parę - Walentynkę i Walentego naszej szkoły. Wybrana z klasy para miała za zadanie odpowiedzieć na szereg pytań związanych właśnie z Dniem Zakochanych. Bezkonkurencyjną okazała się para z klasy 6C - Weronika Stawicka oraz Kacper Okupny. Zostali oni nagrodzeni walentynkowymi upominkami. GratulujemyJ                                                                                                                                        

Kiermasz ozdób bożonarodzeniowych

Tradycyjnie od wielu już lat w okresie przedświątecznym organizujemy kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Wszystkie prace zostały wykonane samodzielnie przez uczniów w ramach zajęć plastyki oraz indywidualnie w domu. Prezentowane ozdoby cechowała oryginalność, różnorodność i estetyka wykonania. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły. Wszyscy podziwiali kreatywność i zacięcie artystyczne uczniów. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na leczenie chorego chłopca.                                                                                     

"Góra Grosza"

Podczas tegorocznej XII już edycji akcji "Góra Grosza" uczniowie naszej szkoły zbierali drobne monety, by następnie przekazać je na pomoc rodzinnym domom dziecka, rodzinom zastępczym i pogotowiom rodzinnym. Za jeden grosz nie można nic kupić, jednak jeśli uzbieramy olbrzymią "górę grosza", to naprawdę możemy zgromadzić ogromny fundusz. Akcja przeznaczona dla dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, jest bardzo ważna i motywująca do działania. Zebrane środki, podobnie jak w latach ubiegłych, zostaną wykorzystane na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowia rodzinnego, kwalifikowanych domów zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które są przekształcane i realizują prorodzinne programy wychowawcze.                                                                                          

Mikołajki

Już od wczesnych godzin rannych wypatrywaliśmy postaci św. Mikołaja, który zaszczycił nas swoją obecnością, obdarowując wszystkich uczniów słodkim upominkiem. Wraz z nadejściem 6 grudnia udziela się nam nastrój świąteczny.                                                                     

Debata szkolna

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowana została w naszej szkole w dniu 29 XI debata szkolna z udziałem przedstawicieli klas V i VI. Tematem spotkania było: "Bezinteresowna pomoc. Jak zachowujemy się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje pomocy". Uczniowie pod kierunkiem opiekunów SU Emilii Szymaniak-Majdy i Katarzyny Nowak oraz pedagoga szkolnego Katarzyny Janas dzielili się swoimi spostrzeżeniami na powyższy temat. Na podstawie przygotowanych scenek opisujących przykłady pozytywnych i negatywnych zachowań zabierali głos w dyskusji. Uczestnicy debaty oceniali zachowania bohaterów, podawali przykłady podobnych sytuacji, w których się znaleźli lub byli świadkami, wskazywali właściwe zasady postępowania. Uczniowie jednomyślnie stwierdzili, że pomaganie innym daje wiele korzyści obu stronom i nic nie kosztuje, sprawia satysfakcję. Podsumowaniem debaty była przeprowadzona ankieta, wyniki której wskazują, że uczniowie okazują sobie pomoc i życzliwość, dzięki temu zyskując nowe znajomości i przyjaźnie. Wspólna rozmowa, spędzony razem czas, pomoc w odrabianiu lekcji czy pochwały od drugiej osoby sprawiają nam radość i zachęcają do bezinteresownej pomocy.                                                                                

Loteria fantowa

Samorząd Uczniowski zorganizował i przeprowadził loterię fantową z przeznaczeniem na cel charytatywny. Do rozlosowania były zabawki, gadżety, książeczki oraz wiele innych przedmiotów. Każda taka akcja pokazuje, jak bardzo otwierają się nasze serca na potrzeby innych.                                             

Andrzejki

Mowa kwiatów, drzewko szczęścia, wróżba z liczb - to tylko niektóre z propozycji naszych szkolnych wróżek z okazji corocznych Andrzejek. Chętnych do poznania swojej przyszłości nie brakowało. Tydzień wcześniej uczniowie wspaniale bawili się podczas andrzejkowej imprezy tanecznej.                              

Konkurs jesienny

17 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ph. "Jesienne ozdoby". Uczniowie prześcigali się w pomysłach, a komisja miała nie lada zadanie, by spośród tak pięknych ozdób wybrać tę najładniejszą. Prace konkursowe wykonane zostały różnymi technikami: były to m.in. jesienne kapelusze, serwetki, wyklejanki, jesienne kompozycje kwiatowe, wazony i wiele innych. Zwyciężyły Julia Lament (5B) oraz Martyna Kolańska (3A), II miejsce zajęła Martyna Laskowska (4C), natomiast III - Michał Mielcarski (3C). GratulujemyJ                                                                        

Dzień Chłopaka

Tegoroczne obchody Dnia Chłopaka rozpoczęliśmy już w czwartek, 29 września, zapraszając wszystkich chętnych do zabawy dyskotekowej. W rytmach skocznej muzyki uczniowie bawili się doskonale, ukazując swój talent taneczny. Następnego dnia dziewczęta złożyły kolegom serdeczne życzenia, a wszyscy chłopcy obdarowani zostali słodkim podarunkiem.                                                                                                                                                                              

 

 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 13 czerwca odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Już kilka dni wcześniej uczniowie mieli możliwość zapoznania się z kandydatami do SU, a sami kandydaci możliwość przedstawienia własnej kandydatury. W szranki wyborcze stanęli uczniowie klas III-V. Bezkonkurencyjny ponownie okazał się Fryderyk Stasiak z klasy 5B,który zdobył największą liczbę głosów. Nowi członkowie Samorządu Uczniowskiego obejmą swoje "rządy" we wrześniu.             

"Kocham Cię Polsko"

We wtorek 8 czerwca członkowie Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w szkolnym quizie "Kocham Cię  Polsko", który w oryginale emitowany jest w TVP2. Uczniowie startowali w 6-osobowych drużynach, z których każda udzielała odpowiedzi z dziedziny sportu, teatru czy przyrody. Dało się zauważyć wielkie zaangażowanie ze strony uczestników quizu, którzy jednocześnie bardzo dobrze się przy tym bawili.                                                                                              

Konkurs z okazji Dnia Matki

26 maja, dokładnie w dniu, w którym obchodzimy Dzień Matki nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą i najbardziej oryginalna kartkę z życzeniami dla mamy. Uczniowie prześcigali się w pomysłach i wzorach życzeń. Jury miało trudne zadanie, by spośród licznych prac wybrać tę najciekawszą i najbardziej nowatorską. W konkursie zwyciężyła Julia Lament (4B), której praca zdaniem komisji wymagała najwięcej trudu i precyzji, drugie miejsce zajęła Kesja Kura (6B), a trzecie Martyna Sobczak (4C). Gratulujemy.                                                                                                            

Konkurs fotograficzny

6 maja nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego ph. "Wiosna jak malowana", do którego przystąpili uczniowie klas IV-VI. Albumy wykonane zostały różnymi technikami, z których każda zachwycała swoją formą. Spośród licznych prac wyłoniono trzy najciekawsze: I miejsce zdobyła Natalia Rusek (5C), II miejsce przyznano Aleksandrze Dzikowskiej (5C), natomiast III miejsce Julii Lament (4B). GratulujemyJ                                        

Kiermasz ozdób wielkanocnych

Tuż przed świętami Wielkiej Nocy Samorząd Uczniowski, przy współpracy z nauczycielką plastyki Ewą Muszyńską, zorganizował kiermasz ozdób wielkanocnych. Do nabycia były wełniane kurczaczki, zdobione jajka, gniazdka z gałązek wierzbowych, ręcznie wykonane kartki świąteczne oraz wiele innych ozdób symbolizujących nadchodzące święta. Kiermasz jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i nauczycieli.                                          

Konkurs układania puzzli

Konkurs "w układaniu puzzli na czas" stał się jednym ze stałych konkursów organizowanych przez Samorząd Uczniowski. W tym roku uczniowie układali puzzle, przechodząc przez etapy: 60 elementów, następnie 100 elementów. Rozstrzygającym o zwycięstwie było poradzenie sobie z ułożeniem 160-elementowych puzzli przez dwoje uczniów wyłonionych podczas wcześniejszych etapów. Rywalizacja była zacięta, a uczniowie wykazali się niezwykłą umiejętnością i refleksem. Niepokonana w tym roku okazała się Gabriela Filipiak (4A) , którą pozostali uczestnicy konkursu nagrodzili gromkimi brawami. GratulujemyJ  

Walentynki 2011

W tym roku 14 lutego - Dzień Zakochanych - przypadł na pierwszy dzień nauki po feriach. Za pośrednictwem szkolnych kurierów poczty walentynkowej uczniowie przekazywali swoim sympatiom życzenia oraz drobne upominki. Stały punkt tego dnia to konkurs wyłaniający Walentynkę i Walentego. W tym roku wybrani zostali: Adrianna Urbaniak (6B) oraz Bartosz Zygmunt (4A). Zwycięzcom gratulujemy. Żałujemy, że taki dzień zdarza się tylko raz w roku.             

Debata

Członkowie Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w debacie poświęconej tematowi: "Źródłem informacji - Internet czy książka?" Uczniowie podzielili się na dwie grupy, z których każda podawała swoje argumenty dotyczące ciekawszego ich zdaniem źródła informacji. Dyskusja była zażarta, a argumentowaniu swoich racji nie było końca. Obie grupy uczniów doszły do wniosku, że zarówno Internet, jak i książka są ciekawym źródłem pozyskiwania informacji. Należy jednak umiejętnie z nich korzystać.                                                                                                                           

Kiermasz bożonarodzeniowy 2010

Corocznie tuż przed świętami Bożego Narodzenia organizujemy kiermasz, na którym do sprzedaży wystawiamy ozdoby świąteczne, bardzo często wykonane przez samych uczniów, a nawet nauczycieli. Również w tym roku kiermasz cieszył się wielkim zainteresowaniem społeczności uczniowskiej. Zakupując ozdoby wspieraliśmy finansowo leczenie naszego chorego kolegi.                                                                                             

"Góra Grosza"

Niesienie pomocy potrzebującym jest jednym z głównych  założeń naszej szkoły. Okazją do tego jest corocznie przeprowadzana akcja "Góra Grosza". Celem tej akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka. Uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w akcji zbierania pieniędzy. Wśród klas I-III najwyższą kwotę zebrała klasa 3B, natomiast wśród klas starszych klasa 4B. Gratulujemy i cieszymy się, że nasze serca otwierają się na potrzeby drugiego człowieka.                                                          

Mikołajki

Święty Mikołaj zawitał w tym roku do naszej szkoły w towarzystwie dwóch Śnieżynek, które pomogły mu udźwignąć ciężki wór pełen słodyczy. Każdy uczeń został tego dnia obdarowany słodkim upominkiem, który przypomniał o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia.                                               

Andrzejki

Andrzejkowe wróżby zawsze cieszą się wielkim zainteresowaniem ze strony uczniów naszej szkoły. Każdy chętny chcący poznać swoją przyszłość ma możliwość losowania w szklanej kuli, która kryje w sobie niewiarygodne przepowiednie. Szkolne wróżki oraz wróżbici z Samorządu Uczniowskiego przygotowali wiele ciekawych pomysłów na ten dzień. Były to m.in. wróżby z kart, wróżby z liczb i inne. Przez chwilę pozwoliło to uczniom przenieść się w krainę magii i czarów.

Konkurs fotograficzny

W zeszłym tygodniu rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny ph. "Jesień w obiektywie mojego aparatu". Konkurs przygotowany został przez Samorząd Uczniowski przy współpracy ze świetlicą szkolną. Spośród prac złożonych przez młodych fotografów wyłonione zostały dwie prace, które w szczególny sposób zasługują na nagrodę. I tak pierwsze miejsce przyznane zostało Aleksandrze Dzikowskiej (5C), natomiast wyróżnienie otrzymał Bartosz Janisiak (6C). Obu zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wykazali się oni niebywałym talentem fotograficznym i uchwycili w swym obiektywie oznaki jesiennej aury.      

Szkolny Dzień Chłopaka

Każdego roku dziewczęta naszej szkoły pamiętają o święcie swoich kolegów, przygotowując dla nich miłe niespodzianki. W tym roku przeprowadzony został konkurs na "najsympatyczniejszego chłopaka w szkole". W konkursie zwyciężyli Fryderyk Stasiak (5B) oraz Dawid Wilkanowski (5C), zdobywając jednakową ilość głosów. Chłopcy poczęstowani zostali pysznymi słodyczami. Największą jednak niespodzianką okazała się dyskoteka, podczas której chłopcy wykazali się talentem tanecznym:).                                                                                                                      

Akcja "Szkoło pomóż i Ty"

Samorząd Uczniowski corocznie angażuje się w akcje charytatywne mające na celu niesienie pomocy tym najbardziej jej potrzebującym. Również z początkiem roku szkolnego 2010/2011 przyłączyliśmy się do akcji "SZKOŁO POMÓŻ I TY". Ma ona na celu pomoc kilkunastu podopiecznym Fundacji z wadami słuchu poprzez gromadzenie środków na zakup aparatów słuchowych. Zbiórka pieniędzy odbywa się poprzez nabycie przez uczniów cegiełek w postaci pomocy naukowych.